Tuning - ile to kosztuje?
30.10.2020

Tuning – ile to kosztuje?

Tuning samochodu to sposób na zmianę wyglądu fabrycznych aut i nadanie im oryginalnego charakteru. Chcesz zacząć swoją przygodę z modernizacją samochodów i zastanawiasz się, ile kosztuje tuning auta? Zapraszamy do lektury. Z tekstu dowiesz się, ile kosztuje tuning samochodu, jaki będzie koszt tuningu 1.8T i silników wolnossących oraz modernizacji wnętrza samochodu.

Ile kosztuje tuning samochodu wizualny?

Każdy miłośnik motoryzacji przygodę z tuningiem rozpoczyna od zmiany jego wyglądu zewnętrznego. Ile kosztuje tuning samochodu z zewnątrz? Koszt modernizacji zależy od tego, jakie elementy będziesz chciał wymienić. Najtańszym sposobem jest nałożenie naklejek i przyciemnienie szyb folią. Jeśli masz odrobinę wiedzy na ten temat, wystarczy kupić potrzebne folie. Ile kosztuje tuning auta na tym etapie? Folia w cenie do 100 złotych i trochę Twojego czasu.

Jeżeli dysponujesz wyższym budżetem, możesz zająć się wymianą pasa przedniego, tylnego zderzaka oraz osłon progów. Każdy z tych elementów to koszt kilkuset złotych, do czego dojdzie montaż. Weź pod uwagę także lakierowanie samochodu. Ile kosztuje taki tuning samochodu? Tu już koszt to kilka tysięcy złotych w zależności oczywiście od modelu samochodu.

Sportowe wnętrze – ile kosztuje tuning auta?

Podobne koszty czekają na Ciebie, jeśli zdecydujesz się zmodyfikować także wnętrze samochodu. Ile kosztuje tuning samochodu wewnątrz? Najprostsze modyfikacje wprowadzisz już za kilkaset złotych. Mowa tu o podświetleniu wnęki na nogi przy fotelu kierowcy i pasażera. Możesz spróbować także wymienić nakładkę dźwignię zmiany biegów lub komplet dywaników. Każdy z tych elementów przy samodzielnym montażu to koszt około 100 złotych.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz wymienić fotele wewnątrz pojazdu. Szczególnie efektownie prezentują się siedzenia kubełkowe, znane z samochodów wyścigowych. Koszt pojedynczego fotel dobrej jakości rozpoczyna się od kilkuset złotych. Możesz też wymienić tapicerkę, zamontować klatkę bezpieczeństwa, czy wykonać wiele przydatnych modernizacji. W związku z tym odpowiedź na pytanie ile kosztuje tuning samochodu wewnątrz kabiny brzmi: tyle ile jesteś w stanie na niego przeznaczyć. Nie ma górnej granicy i ustalasz ją sam.

Ile kosztuje tuning auta? Modernizacja silnika

Tuning wnętrza i karoserii mocno zmieniają wygląd auta, jednak nie wpływają na jego parametry techniczne. Ile kosztuje tuning auta, które ma być bardziej dynamiczne i mocniejsze? Tutaj znów cena zależy od tego, co konkretnie chcesz zrobić z samochodem. Najczęściej przez użytkowników wybierany jest czip, który odpowiada za sterowanie jednostką napędową. Do niego wgrywany jest program, który pozwala na zmianę zachowania silnika w określonych sytuacjach. Dodaje to sporo mocy, poprawia kulturę pracy silnika, a często wpływa także na niższe spalanie. Ten sposób poprawia dynamikę nawet tak udanej i dynamicznej jednostki, jak spotykana w Audi 1.8T. Tuning kosztuje sporo, jednak jest w stanie poprawić moc i moment obrotowy silnika o prawie 20 procent.

Wiele problemów sprawia tuning silnika benzynowego wolnossącego. Cena modernizacji z uwagi na poziom skomplikowania z reguły jest wyższa. Spore możliwości daje wymiana wałka rozrządu na sportowy, co dzięki większym krzywkom prowadzi do lepszego napełniania cylindrów. Takie rozwiązanie pozwala nawet na tuning silnika benzynowego wolnossącego. Cena takiej modernizacji to od 1000 złotych w górę, w zależności od modelu, do czego należy doliczyć jeszcze spory koszt montażu.

Sprawdź nasze produkty

Easyone spray wax
Clean Wheel
Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat
Black gum
Daily Shampoo
Tech Cleaner
Interior Dressing
Inside cleaner
Citrus Foam
Leather Care Kit
Bug OFF!
Shot Foam
Red Dewheel
Leather QD
Leather Protector
APC
Glass Cleaner
Leather Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.