Przygotowanie samochodu do sprzedaży. Co warto wiedzieć?
27.07.2020

Przygotowanie samochodu do sprzedaży. Co warto wiedzieć?

W życiu każdego kierowcy przychodzi taki czas, kiedy podejmuje decyzje o sprzedaży samochodu. Nie zawsze jest to decyzja prosta, bo wielu kierowców przywiązuje się do własnego pojazdu pomimo tego, że jest to rzecz materialna i wymienna.

Kiedy już jednak decyzja zapada, pojawia się pytanie o to, jak przygotować auto do sprzedaży. Pytanie o tyle ważne, o ile właścicielowi pojazdu zależy na jak najlepszej sprzedaży, czyli uzyskaniu jak najwyższej kwoty pieniężnej. Przygotowanie samochodu do sprzedaży polega przede wszystkim na tuszowaniu jakichś ewentualnych wad pojazdu tak, by nie zwracały na siebie uwagi. To oczywiście najważniejsza rzecz, ale przygotowanie auta do sprzedaży nie polega tylko i wyłącznie na zakrywaniu, maskowaniu wad. Inna sprawa, że jeśli występują poważne wady, każdy uczciwy kierowca powinien poinformować o nich klienta. Po pierwsze, dzięki uczciwości będzie mógł spokojnie patrzeć sobie w twarz w lustrze, po drugie, uniknie ewentualnych męczących reklamacji ze strony kupującego, jeśli ten ostatni odkryje wadę już po zakupie. Jak przygotować samochód do sprzedaży? Poniżej przedstawimy kilka porad.

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Oczywiście najprostszym sposobem na przygotowanie samochodu do sprzedaży jest umycie auta z zewnątrz. Pojazd umyty, który lśni z daleka, wystawia dobrą opinię sprzedającemu, przyciąga też oko potencjalnego kupca. Na rynku istnieje niezliczona ilość dobrych szamponów samochodowych, które bardzo dobrze radzą sobie z brudem, błotem, kurzem itp. Warto tutaj zaznaczyć, że przygotowania auta do sprzedaży to sprawa pracochłonna, nie można ot tak sobie załatwić wszystkiego w ciągu pół godziny. Mycie pojazdu powinno być dokładne, na przykład nadwozie musi być wręcz wypolerowane, bo na nie bardzo często uwagę zwracają klienci na początku oględzin. Jeżeli ktoś pyta o to, jak przygotować samochód do sprzedaży i z góry zakłada, że zrobi to bez ponoszenia kosztów, jest w błędzie. Wszelkie szampony, pasty polerskie kosztują. I tu dochodzimy do kolejnego etapu przygotowania – polerowania lakieru. Jeżeli lakier karoserii jest porysowany, należy go wypolerować. Oczywiście samodzielne polerowanie jest procesem długim i męczącym, ale warto poświęcić ten dłuższy czas na taki zabieg. Lśniąca maska samochodowa przyciąga i cieszy oko klienta. Na forach internetowych użytkownicy, którzy odpowiadają na pytanie o to, jak przygotować auto do sprzedaży, zwracają uwagę na ważną rzecz, jaką jest polerowanie reflektorów. Inni kładą nacisk na proces usuwania śladów korozji. Każdy kupujący najczęściej zwraca uwagę na stan blachy karoserii. Jeżeli zauważa rdzę, szanse na to, że kupi auto z mocno rdzewiejącą blachą są nikłe. Kolejna sprawa to nawoskowanie karoserii, nabłyszczanie elementów plastikowych i uszczelek. Można wymienić także wycieraczki, jeżeli ich stan jest bardzo zły. Warto umyć felgi, wszystkie szyby i te drobne elementy, które mogą zwróć uwagę kupującego. Co jeszcze warto wiedzieć o tym, jak przygotować samochód do sprzedaży? Na pewno to, że oprócz czyszczenia zewnętrznej części auta, trzeba też wyczyścić wnętrze. Odkurzyć je, umyć dywaniki, gumy pod stopy, opróżnić wszelkie schowki, wyczyścić tapicerkę itp. We wnętrzu warto zamontować nowe odświeżacze do powietrza oraz zadbać o czystość wszystkich plastikowych elementów. Takie przygotowanie auta do sprzedaży powinno zapewnić sukces w postaci uzyskania pożądanej ceny transakcyjnej.

Sprawdź nasze produkty

Daily Shampoo
Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Tech Cleaner
Interior Dressing
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.