Przechowywanie opon bez felg

Zawsze jednak można opóźnić proces starzenia się poprzez odpowiednie przechowywanie opon. Dlatego nie warto ich przechowywać byle gdzie, w miejscach, które mogą przyczynić się do szybszego ich zużywania się. Przechowywanie opon bez felg i z felgami jest więc swego rodzaju wyzwaniem dla kierowcy, który musi się trochę postarać, by dobrze je przechować, zabezpieczyć przed zniszczeniem.

Gdzie przechowywać opony?

Jeżeli komuś zależy na wygodzie, może zawsze zorientować się, jaka za przechowywanie opon cena w danym momencie obowiązuje. Jeśli jest przystępna, akceptowalna, wystarczy tylko opony zawieść do specjalistycznego warsztatu oponiarskiego, gdzie znajdą one swoje miejsce i zostaną na cały sezon przechowane w jak najlepszych warunkach. Jeżeli chodzi o to, jaka za przechowywanie opon cena obowiązuje w polskich warsztatach oponiarskich, można założyć, że jest to około 100 złotych za sezon i za komplet ogumienia.

Jeśli na przykład wpisać w okienko wyszukiwarki Google hasło: „przechowywanie opon, Kraków, cennik” albo „przechowywanie opon, Warszawa, cena”, można zauważyć, że kwoty, jakie trzeba uiścić za przechowywanie opon bez felg i z felgami są i tu, i tu bardzo podobne. Podobne, co nie znaczy, że takie same, bo za przechowywanie opon Kraków cennik ma niższy o ponad 10 złotych. Jeśli jednak przyjąć, że 10 złotych nie jest kwotą zbyt wygórowaną, to za przechowywanie opon Warszawa (cena jest podana w wartości netto) wcale tak wiele nie żąda, bo jedyne 88 złotych.

A co wtedy, gdy kierowca chce zaoszczędzić i nie ma zamiaru nikomu płacić za usługę, gdy uważa, że za przechowywanie opon cennik jest zbyt wygórowany? Wtedy musi uwzględnić przechowywanie opon w garażu jakim dysponuje na własny użytek lub, co jest lepszym wyjściem, w suchej piwnicy. Przechowywanie opon w garażu i piwnicy to dobre rozwiązanie, na pewno lepsze niż przechowywanie opon na balkonie, gdzie złe warunki atmosferyczne mogą bardzo mocno im zaszkodzić. Oczywiście bez względu na miejsce zawsze trzeba wiedzieć, jak powinno wyglądać prawidłowe przechowywanie opon.

Jak przechowywać opony ?

Pierwszą ważna sprawą, jaką trzeba mieć na uwadze, jest sposób ściągania opon z felg. Należy to robić bardzo starannie, tak, by ich nie uszkodzić, na przeciąć, nie naderwać. Zdjęte opony należy zawsze bardzo dobrze umyć, a po wyschnięciu warto pokryć je dobrym preparatem konserwującym. Jeżeli przechowywanie opon w workach foliowych nie jest regułą wśród kierowców, muszą się liczyć z tym, że jeśli opony dość długo poleżą, zakurzą się, będą wyglądały na o wiele starsze niż są w rzeczywistości.

By ich wygląd odświeżyć o jakieś 10 lat, warto zastosować dobry środek, który będzie działał jak czernidło, od nowa pomaluje gumę. Takim preparatem jest na przykład Tire Dressing marki Cleantle. Przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich elementów gumowych, a nie dość że zabezpiecza opony przed starzeniem, to jeszcze przywraca im fabryczny wygląd. Tire Dressing marki Cleantle bardzo długo utrzymuje się na powierzchni, zapewnia jej czystość i piękny wygląd.

Prawidłowe przechowywanie opon z felgami wymaga, by przechowywać je na płasko, na boku, ułożone jedna na drugiej, przy czym należy pod pierwszą z nich położyć gruby karton i raz na jakiś czas zamieniać je miejscami, na przykład dolną oponę kłaść na górę, a górną na dół. Jeżeli za przechowanie opon cennik jest dla kierowcy zbyt wymagający, wymagające są też zasady dobrego chronienia opon. Dlatego na przykład opony bez felg koniecznie trzeba ustawiać jedna obok drugiej, na bieżniku. Ułożone na stosie mogłyby ulec odkształceniu, podobnie jak rzecz miałaby się, gdyby dokonywało się przechowywanie opon na balkonie, gdzie promienie słoneczne zrobiłyby swoje.

Warto też pamiętać, że opony bez felg powinny być choć raz w miesiącu przekręcane, by nie uległy deformacji. Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć o warunkach panujących w samym pomieszczeniu. Powinno być ono suche i zacienione, a temperatura tam panująca nie może być wysoka.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera