Power box - co to i czy warto?
07.05.2021

Power box – co to i czy warto?

Chip tuning zdobywa coraz większą popularność, choć ingerencja w centralę sterującą oznacza utratę gwarancji samochodu. Takie ograniczenie zniechęca posiadaczy nowych aut, którzy chcieliby podnieść osiągi swoich pojazdów za pomocą elektronicznych modyfikacji. Czy można zatem tuningować auto bez utraty gwarancji? Dowiedz się, jak działa power box, co to jest i jak wpływa na osiągi samochodu. Przedstawiamy specyfikę power boxów, opinie i najważniejsze informacje na ich temat.

Power box – co to jest?

Powerbox to niewielkie urządzenie, które wpinamy w złącze diagnostyczne OBD. Nowoczesne moduły służą zwiększeniu mocy silnika za pomocą wydajnych procesorów, wpływając na takie aspekty pracy auta jak zwiększenie dawek paliwa i ciśnienia doładowania (to funkcje powerboxów dwukanałowych, jednokanałowe zazwyczaj tylko zwiększają ciśnienie paliwa). Co ważne, urządzenie można śmiało zainstalować samodzielnie, bez konieczności angażowania tunera, a efekty takiej modyfikacji są bardzo zbliżone do chiptuningu.  Powerboxów najczęściej używa się do aut z turbodoładowanym silnikiem diesla. Urządzenie można dobrać do marki i modelu, przez co produkty takie jak np. powerbox Toyota, BMW, Audi, Nissan, Hyunday zyskują coraz większą rzeszę zwolenników.

Gwarancja samochodu a power box

Utarło się, że power box to alternatywa dla chip tuningu, który pozostawia po sobie ślady w systemie. Powszechnie wiadomo, że serwisy są w stanie wykryć ewentualne zmiany w oprogramowaniu, co skutkuje utratą gwarancji nowych samochodów. Ingerencja użytkowników może zostać zdemaskowana podczas przeglądu, dlatego do kwestii chip tuningu większość posiadaczy nowych aut podchodzi z rozwagą. Powerbox to nieinwazyjna zmiana parametrów silnika dzięki modułowi zewnętrznemu, która pozwoli przejść przegląd bez problemów. W niektórych modelach aut powerbox można wpiąć legalnie w autoryzowanym serwisie. Niestety taka modyfikacja jest droga i dotyczy wąskiej grupy producentów. Jeśli szukasz niszowych produktów, jak np powerbox toyota, jesteś zdany na ofertę sklepów.

Powerbox – opinie

Jeśli chodzi o powerboxy, opinie na ich tematsą zróżnicowane. Bezpieczeństwo stosowania tego rozwiązania jest wątpliwe ze względu na przesyt urządzeń o niskiej jakości na rynku. Tanie Powerboxy za kilkanaście złotych mogą trwale zniszczyć podzespoły i pogorszyć osiągi samochodu. Dzieje się tak za sprawą nadmiernej eksploatacji części.  W kwestii doboru powerboxu opinie klientów są natomiast zadowalające dla sprzętów o wysokiej jakości. Profesjonalne moduły nie działają negatywnie na filtr cząsteczek stałych DPF / FAP, w tym systemów SCR. Dają za to odczuwalną różnicę w jeździe, dzięki większej mocy i większemu momentowi obrotowemu. Oczywiście ważną rolę odgrywa tu marka, power boxy vtech opinie mają lepsze, niż ich tańsze odpowiedniki.

Profesjonalni tunerzy nie podzielają natomiast ekscytacji kierowców. Według nich power box i opinia na jego temat to kwestia nieznajomości tematu, a rozwiązania znacznie ustępuje chip tuningowi. Tunerzy twierdzą, że boksy to oszukanie silnika, który skutkuje szybszą awarią podzespołów. W kwestii zakupu power boxu opinie są więc skrajne, ale pamiętajmy, że profesjonalny moduł kosztuje tyle samo co usługa profesjonalnego chip tuningu.

Powerbox vtech – opinie

Vtech to firma specjalizująca się w chip tuningu, która oferuje solidne rozwiązania dla większości modeli samochodów na rynku. Jeśli szukasz powerboxa do Toyoty, BMW, Audi, Forda, tutaj znajdziesz coś dla siebie. Powerbox vtech opinie ma zadowalające, a klienci chwalą działanie modułów oraz funkcjonalność. Dzięki zdobyczom technologii produkt można obsługiwać nawet przez smartfon. Power box vtech opinie zawdzięcza certyfikatom i licznym badaniom sprzętu na hamowni. Sprzęt znacznie przewyższa tańsze modele dostępne w internecie, choć jego zasada działania jest taka sama – praca boksu polega na zmianie sygnału wychodzącego do ECU, czyli elektronicznego modułu sterującego.

Mimo że wiele osób chwali power box vtech opinie na temat tego rozwiązania są kontrowersyjne ze względu na niebezpieczeństwo zniszczenia podzespołów. Z tego względu polecamy zlecić pracę profesjonalnym tunerom, których zadaniem jest kompleksowa zmiana parametrów auta. Modyfikacja mapy silnika to rozwiązanie zdecydowanie bezpieczniejsze niż powerbox, który może wyrządzić szkody. Nawet czyszczenie wnętrz samochodów wymaga dziś użycia profesjonalnych środków. Nie trzeba więc dodawać, że na tuningu nie warto oszczędzać.

Sprawdź nasze produkty

Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Daily Shampoo
Teddy Bear - rękawica do mycia
Soaker - ręcznik do osuszania 1000gsm 50x70
Daily Cloth - Mikrofibra bezszwowa 350gsm 40x40
Torba na kosmetyki
Suede
Tech Cleaner
Interior Dressing
Wiadro 20l RINSE i WASH
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.