Plasti Dip - opinie, kolory, trwałość, cena za litr
05.03.2021

Plasti Dip – opinie, kolory, trwałość, cena za litr

Każdy kolor może się kiedyś znudzić. Dotyczy to również koloru auta, który uchodzi za trudny w zmianie. Co zrobić, jeśli nie chcemy decydować się na drogą wizytę u lakiernika, ale zmienić wygląd samochodu trwale? Odpowiedź to Plasti Dip – guma syntetyczna w sprayu, która odmieni oblicze każdego samochodu. Poznaj preparat Plasti Dip, opinie na jego temat, dostępne kolory, cechy preparatu i cenę za litr. Podpowiemy jak stosować Plasti Dip na felgi, gdzie go kupić i jak uzyskać zadowalające efekty. Sprawdź!

Plasti Dip – co to jest?

Każdy fan lakierowania samochodu doceni środek Plasti Dip. Guma syntetyczna to nic innego jak syntetyczna powłoka schnąca, którą nakłada się metodą natryskową, jak również za pomocą wałka, pędzla, czy zamaczania. Malowanie Plasti Dip nie powinno sprawiać problemu nawet średniozaawansowanym majsterkowiczom. Dużą zaletą preparatu jest łatwe nakładanie farby oraz tworzenie warstwy ochronnej, która impregnuje pojazd przed wilgocią, ścieraniem, wietrzeniem i negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Po nałożeniu gumy syntetycznej woda i sole nie będą już stanowiły zagrożenia dla lakieru. Plasti Dip to trwałość, której nie zapewni większość farb dostępnych na rynku.

Dodajmy, że produkt znalazł swoje zastosowanie poza branżą motoryzacyjną. Świetnie spisuje się podczas konserwacji i zmiany koloru drewna, metalu, szkła, materiałów tekstylnych, czy gumy. Za sprawą właściwości największą popularność zyskał jednak wśród posiadaczy samochodów. Za pomocą Plasti Dip malowanie felg, karoserii aut, drobnych elementów i wnętrza daje satysfakcjonujące rezultaty. Polskim odpowiednikiem Plasti Dip jest Plasti Lak. Trzeba przyznać, żewłaściwości obu tych preparatów są jednak bardzo mocno do siebie zbliżone. 

Plasti Dip – opinie

Fani motoryzacji słysząc o Plasti Dip, co to jest wiedzą doskonale. Preparat zyskuje coraz większą popularności w kraju i budzi różne reakcje. Jeśli chodzi o Plasti Dip, opinie są z reguły pozytywne. Warstwa gumy syntetycznej jest łatwa do nałożenia i daje relatywnie dobry efekt, który został doceniony przez auto maniaków. Negatywne oceny produktu zazwyczaj wynikają z wygórowanych oczekiwań. Prawda jest taka, że użycie zakupionego środka nigdy nie dorówna pracy lakierników, którzy w warsztacie dysponują profesjonalnym sprzętem. Wiele osób za wadę preparatu podaje skłonność do zarysowań, jednak warto dodać, że rysy nie przerywają szczelności całej powierzchni. W przypadku Plasti Dip opinie na temat produktu są zazwyczaj pozytywne, wśród osób mających styczność z tym środkiem. Wiele ocen bazuje na domysłach, które są jedynie spekulacjami. Produkt Plasti Dip polecamy zwłaszcza tym, którzy nie mają dużego doświadczenia w malowaniu.

Plasti Dip – kolory

W przypadku Plasti Dip malowanie felg i innych elementów samochodu wymaga dostosowania odpowiednich odcieni. Wśród bogatej palety barw najpopularniejszy jest Plasti Dip czarny połysk, który podobnie jak odcień matowy jest stanowi rozwiązanie uniwersalne. Ciemna i połyskująca powierzchnia pasuje do każdego typu pojazdu. Wybierając produkt Plasti Dip kolory można dobrać pod kątem własnych wymagań, ponieważ w asortymencie sklepów znajdziemy odcienie od najbardziej stonowanych, aż do kolorów jaskrawych, takich jak zielony, żółty, pomarańczowy, purpurowy, czy niebieski. Użyj Plasti Dip w kolorach, jakich potrzebujesz.

Jak przygotować powierzchnię do nałożenia preparatu?

Pamiętajmy, że podczas używania bardziej nasyconych tonacji kolorystycznych należy dokładnie wyczyścić malowaną powierzchnię i usunąć z niej tłuszcz. Najlepiej zrobić to kilka razy. Do tego aerozol należy aplikować na białą bazę. Jeśli jest taka możliwość, przed nałożeniem preparatu powinno się wypiaskować daną powierzchnię lub zwiększyć jej szorstkość w inny sposób. Aby uniknąć żmudnego usuwania preparatu, konieczne jest zamaskowanie opon, szyb i lamp.

Plasti Dip – trwałość

W przypadku gumy syntetycznej Plasti Dip, trwałość jest jej największą zaletą. Niezależnie od tego, czy nakładamy Plasti Dip na felgi, czy inne powierzchnie – środek świetnie nadaje się do impregnacji. Szacuje się, że preparat utrzyma się na nałożonej strukturze od 3 do 5 lat. Po tym czasie należy odnowić powłokę, nadając jej dawną świetność. Długa żywotność Plasti Dip to efekt jej struktury. Prawidłowo położona powłoka zapewni ochronę przed promieniowaniem UV, mrozem, śniegiem i solą drogową.

Plasti Dip – cena za litr

Wiele osób pyta o koszt malowania samochodu, specyfikę Plasti Dip, ile na auto nałożyć preparatu i czy to się w ogóle opłaca? Według naszej wiedzy stosowanie gumy syntetycznej jest warte inwestycji. W kwestii zakupu Plasti Dip, cena za litr oscyluje w granicach 120 zł. Dodajmy, przy tym, że na mały samochód potrzeba do 5 litrów farby, na średnie około 6 litrów, a na duże powyżej 8 litrów. Dodajmy, że potrzeba dodać do tego tyle samo rozcieńczalnika, który kosztuje około 40 zł za litr. Używając Plasti Dip, cena za auto przy pełnym pokryciu preparatem nie jest wygórowana. Za całość malowania należy liczyć w górnej granicy 1300 zł (cena za samą farbę i rozcieńczalnik).

Plasti Dip na felgi to świetne rozwiązanie, które uchroni je przed korozją i zniszczeniem. Jeśli chodzi o wydajność produktów o mniejszej objętości, do pomalowania kompletu felg z bębnami potrzeba trzech aerozoli o pojemności 400 ml. Niezależnie od powierzchni koszt operacji jest znacznie niższy, niż w przypadku usług specjalistycznych zakładów lakierniczych.

Sprawdź nasze produkty

Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Daily Shampoo
Tech Cleaner
Interior Dressing
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.