Lśniące czystością felgi to prawdziwa wizytówka każdego auta.
03.06.2020

Lśniące czystością felgi to prawdziwa wizytówka każdego auta.

Felgi to jedna z części samochodu, które najbardziej narażone są na zabrudzenie. To właśnie one, razem z oponami, mają kontakt z podłożem i wszelkim brudem na nim zgromadzonym.

Dlaczego warto

Dodatkowo często narażone są także na własne zanieczyszczenia, którym staje się przypieczony proszek z klocków hamulcowych. Dlatego warto sięgnąć także po wysokiej jakości preparat do czyszczenia felg aluminiowych, który pomoże utrzymać ich właściwy efekt.

Uniwersalne środki do mycia wstępnego

Felgi aluminiowe są lżejsze od stalowych, dzięki czemu nieco mniej obciążają amortyzatory, wahacze, a nawet nieznacznie wpływają na zmniejszenie spalania. Jednak dla każdego pasjonata motoryzacji najważniejszy jest ich wygląd. Ten element zazwyczaj jest użyteczną dekoracją, dlatego właściwe czyszczenie felg aluminiowych jest niezwykle istotne.

Czym wyczyścić felgi aluminiowe?

Najlepiej zastosować preparat do czyszczenia felg, który ma neutralny lub lekko kwaśny odczyn, przez co jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. W naszym asortymencie znajduje się uniwersalny środek do wstępnego czyszczenia pojazdu. Można go z powodzeniem stosować jako płyn do mycia alufelg. Warto przeprowadzić nim mycie wstępne, podczas którego środek usunie większość zabrudzeń w tym także tłuste plamy

Środek do czyszczenia felg z najgorszych zabrudzeń

Od czego zacząć?

Dopiero wstępne oczyszczenie i usunięcie podstawowych zabrudzeń pozwala nam przejść do kolejnego etapu.

Jak czyścić felgi aluminiowe z ciemnego zapieczonego osadu?

Oczywiście preparatem z naszego asortymentu do czyszczenia głęboko osadzonych metalicznych zanieczyszczeń. Dzięki neutralnemu pH mycie alufelg jest bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia nawet kół stalowych czy chromowanych.

Felgi jak nowe

  • Środki do najcięższych zabrudzeń można zastosować do usuwania zapieczonego pyłu i rdzy sypiących się z klocków hamulcowych. Nadają się także do czyszczenia plam ze smoły lub innych trudnych zabrudzeń.
  • Podczas ich użycia pojawia się efekt krwawiącej felgi, który świadczy o reakcji chemicznej zachodzącej na powierzchni koła. W ten sposób usuwane są nawet przypieczone zabrudzenia, a felga wyglądem zaczyna przypominać fabrycznie nowy produkt.
  • Skoro już wiesz, czym wyczyścić alufelgi zacznij na czysto i zadbaj o ich piękny wygląd.

Sprawdź nasze produkty

Clean Wheel
Red Dewheel
APC

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.