Pielęgnacja wnętrza samochodu

Zadbane wnętrze samochodu jest równie ważne, jak czysta karoseria i błyszczące felgi.

Dlaczego warto

Przy okazji czyszczenia samochodu warto także zadbać o pielęgnację poszczególnych części wnętrza.

Pielęgnacja skóry w samochodzie i czyszczenie deski rozdzielczej za pomocą wysokiej jakości środków może przedłużyć jej żywotność. Z kolei samochód będzie dłużej pozostawał w doskonałym stanie i utrzymywał swoją wartość.

Konserwacja tapicerki skórzanej

Przygotowanie do pielęgnacji tapicerki.

Warto pamiętać, że zanim zastosujemy preparat do skóry samochodowej, całą jej powierzchnię należy dokładnie wyczyścić. Można użyć do tego jednego ze środków do czyszczenia wnętrza.

Ważne jest także odkurzenie pojazdu, żeby w zakamarkach siedzeń nie pozostawić drobinek piasku i innych nieczystości. Jeśli nie chcemy zniszczyć powierzchni siedzeń i obić drzwi, warto wszystkie prace przeprowadzać za pomocą miękkiej mikrofibry lub szczotki.

Zadbaj o skórę w samochodzie

Skóra jest materiałem, który wymaga najwięcej uwagi wewnątrz samochodu, jest skóra na tapicerce. Z uwagi na jej naturalny charakter do ochrony potrzebny jest właściwy środek do pielęgnacji skórzanej tapicerki.

W ofercie CleanTech można znaleźć preparaty, które nie tylko czyszczą skórę. Dzięki nim możliwa jest także impregnacja skóry w samochodzie.

Zalety renowacji skóry

Środki, dzięki którym wykonywana jest renowacja skóry, zapobiegają wysychaniu części tapicerki wykonanych z tego materiału, co często może prowadzić do pękania powierzchni.

Skóra zachowuje także miękkość i odzyskuje naturalne kolory. Dzięki temu wnętrze samochodu będzie komfortowe i przyjemne dla osób podróżujących w nim.

Środek do pielęgnacji skór

Renowacja elementów plastikowych w samochodzie

Zacznij od czyszczenia

Renowacja plastików w samochodzie zawsze powinna zacząć się od ich wyczyszczenia. W przeciwnym razie nakładanie środków pielęgnujących doprowadzi do zakonserwowania brudu. Warto więc dokładnie odkurzyć wnętrze, a plastiki wyczyścić dedykowanymi środkami. Dopiero tak przygotowana powierzchnia może być poddana pielęgnacji środkami CleanTech.

Wybierz odpowiednie produkty

Większość produktów z asortymentu naszego sklepu przeznaczonych jest również do zabezpieczania innych materiałów. Można używać ich na powierzchniach z winylu karbonu czy gumy. Środki są łatwe w aplikacji i bardzo wydajne. Po czyszczeniu nie pozostawiają smug na czyszczonych podłożach, a przez pewien czas emitują przyjemny zapach.

Deska rozdzielcza po zabiegu pielęgnacji plastików w samochodzie nie będzie przyciągała kurzu oraz nie będzie blakła, dzięki filtrowi UV. Jednocześnie dużo łatwiej będzie można usunąć z niej plamy i przypadkowe zabrudzenia.

Produkty do pielęgnacji wnętrza

Interior Dressing
Leather Care Kit
Leather Protector
Leather QD

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.