Pielęgnacja opon samochodowych

Niech służą Ci dobrze przez lata.

Dlaczego warto

01.

Zyskaj na wartości

Czyste opony samochodowe szybko wystawiają opinię na temat kierowcy pojazdu. Często na podstawie ich stanu technicznego przeprowadzana jest wstępna ekspertyza dotycząca wyceny samochodu.

Nie wystarczy ładny lakier i pachnące wnętrze, żeby samochód uznać za zadbany. Równie ważna i potrzebna jest także konserwacja opon.

02.

Bezpieczeństwo

Warto zwrócić szczególną uwagę na opony w samochodzie, ponieważ to ich jakość ma wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia auta. Dlatego dobrej jakości preparat do konserwacji opon powinien nie tylko poprawiać wygląd gumy. Musi także tworzyć powłokę hydrofobową która utrzymuję opony dłużej w czystości, a ponowne czyszczenie jest szybsze i przyjemniejsze.

Właśnie takie środki czekają w asortymencie CleanTech, dlatego zacznij na czysto i zadbaj o jakość swoich kół.

Czym konserwować opony?

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji opon a domowe sposoby

Dobrze zakonserwowane opony mają intensywny czarny kolor i lekko błyszczącą powierzchnię. Zwłaszcza uzyskanie tej ostatniej świadczy o wysokiej jakości i zdrowej gumie.

Sporo internetowych ekspertów podpowiada, jak wykonać nabłyszczanie opon domowym sposobem. Warto jednak pamiętać, że żaden z produktów dostępnych w domu nie ma takiej formuły, jak specjalnie przygotowane do tego kosmetyki samochodowe.

Środek do konserwacji opon jest specjalnie skomponowany ze składników, które nie wchodzą w reakcję chemiczną z oponami i nie powodują uszkodzenia gumy.

Czyszczenie opon

Wśród kosmetyków samochodowych z naszego asortymentu znajduje się preparat do konserwacji opon umożliwiający pielęgnację gumy w oponach. Tak zwane czernidło do opon to środek do mycia samochodu, który poprawia wygląd części gumowych samochodu.

Przede wszystkim te wyroby przywracają doskonały wygląd oponom. Można je stosować także do zabezpieczania uszczelek w drzwiach przed zamarzaniem oraz do pielęgnacji części plastikowych karoserii.

Co warto wiedzieć podczas konserwacji opon samochodowych

Od czego zacząć?

Właściwa pielęgnacja opon, w której będzie użyty dobrej jakości preparat do opon samochodowych to tylko jeden z etapów dbania o koła.

Wszelkie prace związane z nakładaniem substancji na oponę należy przeprowadzić po dokładnym umyciu jej. Dopiero czystą i suchą oponę można poddać woskowaniu.

Zwróć uwagę

Warto też zwrócić uwagę na czyszczenie bieżnika. Zaleca się unikanie woskowania tej części opony i pielęgnację jedynie boków.

Plusy regularnej pielęgnacji

Regularnie nakładana pasta do opon zabezpiecza gumę przed niszczeniem i wysychaniem. Tworzy też ochronę przed promieniami słonecznymi, które są szkodliwe dla gumy.

Co więcej, ułatwia czyszczenie gumy i przywraca elastyczność już po pierwszym użyciu. Sięgając po preparaty CleanTech, możemy już zapomnieć o słabych popielatych oponach.

Preparaty CleanTech są hydrofobowe, szybko czyszczą i gwarantują długi efekt czyszczenia. Opony po nałożeniu dressingu wygladaja zjawiskowo i pięknie komponują się z wypolerowanym lakierem.

Produkty do pielęgnacji opon

Black gum
Interior Dressing

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.