Mycie opon samochodowych

Zadbaj o czystość swoich czterech kółek.

Preparat do czyszczenia opon Środek do czyszczenia opon

Dlaczego warto

01.

Największe zabrudzenia

Mycie auta to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń z karoserii i pielęgnacja tapicerki wewnątrz pojazdu. Także koła, a zwłaszcza opony wpływają na wygląd samochodu. Jednocześnie mają największą styczność z podłożem, dlatego często pojawiają się na nich tłuste plamy i roztopiony asfalt.

02.

Uszkodzenia gumy

Regularne czyszczenie opon pozwoli zadbać o ich wygląd i zapobiec uszkodzeniu gumy przez agresywne substancje. Dla ich właściwego stanu technicznego warto sięgnąć po wysokiej jakości środki chemiczne CleanTech.

03.

Opony jak nowe

Dobrze skomponowana chemia do mycia samochodów pomoże zadbać także o koła i opony. Środki są dobrane w taki sposób, żeby nie zniszczyć delikatnej powłoki gumy. Jednocześnie przywrócą jej niemal fabryczny wygląd.

Środki do czyszczenia powierzchni z gumy

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji opon

Czyszczenie opon za pomocą środków od CleanTech pozwala usunąć wszystkie najtrudniejsze zabrudzenia.

Do najbardziej skutecznych należą preparaty, których skład zawiera wiele kwaśnych detergentów. Dzięki zasadowemu odczynowi proces oczyszczania przebiega dynamicznie.

Pamiętaj o tym

Warto jednak ostrożnie aplikować preparat, jeśli może mieć on styczność z lakierem. Po upłynięciu czasu, wskazanego na opakowaniu produktu, koła trzeba zmyć wodą pod ciśnieniem.

Świeży wygląd, miły zapach

Środki do czyszczenia kół pozostawiają przyjemny zapach, a także są bardzo wydajne. Preparaty najczęściej występują w formie koncentratu, co daje możliwość uzyskania wybranego stężenia. Dzięki łatwej aplikacji można także miejscowo usunąć niektóre zabrudzenia, stosując koncentrat.

Środki umożliwiają też czyszczenie opony po zestawie naprawczym, a po nałożeniu dressingu przywracają jej intensywnie czarny kolor.

Kosmetyk do mycia opon

Regularne czyszczenie opon

01.

Nie licz na deszcz

Często kierowcy nie przywiązują większej uwagi do czystości opon, pozostawiając spłukiwanie ich deszczówce. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w takiej wodzie może znajdować się sporo związków chemicznych, które niszczą gumę.

Może to być między innymi sól drogowa lub płyny eksploatacyjne z innych pojazdów. W związku z tym częste czyszczenie gumy pozwoli zadbać o ich stan techniczny.

02.

Jak wyczyścić opony

Sporo osób zastanawia się jak wyczyścić opony w samochodzie, żeby ich nie zniszczyć?

Wysokiej jakości środki chemiczne z naszego asortymentu to jeden ze sposobów. Warto też sięgnąć po odpowiednie akcesoria, takie jak szczotki z twardszym włosiem.

03.

Plusy czyszczenia opon

Regularne mycie opon zapobiega pękaniu gumy. Dodatkowo na powierzchni czystego koła dużo łatwiej będzie można zauważyć uszkodzenia mechaniczne i obce elementy.

Może mieć bezpośredni wpływ nie tylko na komfort kierowania pojazdem, ale również na bezpieczeństwo.

Produkty do mycia opon

Tire and Rubber Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.