Powłoki na samochód

Dlaczego warto

01.

Bariera ochronna samochodu

Powłoki na samochód to temat w Polsce wciąż świeży, ale na pewno wart uwagi każdego entuzjasty motoryzacji. Powłoki ceramiczne na lakier uszczelniają jego zewnętrzną warstwę. Lakier, ta pierwsza bariera ochronna samochodu, poddawany jest próbom każdego dnia.

02.

Zapobiega starzeniu lakieru

Woda, piasek, sól drogowa zimą – to wszystko przyczynia się do degradacji lakieru i w dalszej kolejności korozji karoserii. Podsumowując, powłoki ochronne potrafią skutecznie zabezpieczać przed negatywnymi skutkami starzenia się lakieru – dzięki nim auto długo zachowa swój blask. Ponadto zmniejszają szkodliwość promieni UV i ograniczają ryzyko mikrozarysowań.

Nakładanie powłoki na samochód

Powłoka ceramiczna

Warto pamiętać, że zanim powłoka ceramiczna na samochód zostanie nałożona, karoseria powinna być bardzo dokładnie wypolerowana. Żadna rysa czy zabrudzenie nie może ujść Twojej uwadze. Nawet nowiutkie auto z salonu wymaga dogłębnego oczyszczenia i korekty lakieru (tzw. finish).

Łatwe nakładanie powłoki

Zazwyczaj nałożeniem powłoki ochronnej zajmuje się profesjonalne studio detailingowe, ale nie jest to już regułą. Z Tech Coat od CleanTecha nakładanie powłoki jest łatwe i wykonalne dla każdego, kto choć trochę pracował już przy pielęgnacji auta. Jeśli więc zainteresuje Cię nasza powłoka ceramiczna, cena niższa w porównaniu z innymi z pewnością przekona Cię do zakupu.

Powłoka ceramiczna - opinie użytkowników

Najczęściej wymienianą przez użytkowników zaletą, jaką cechuje się dobra powłoka ceramiczna na auto, jest łatwość mycia. Po nałożeniu takiej tarczy ochronnej możesz liczyć na to, że Twoje oczko w głowie dużo wolniej się ubrudzi, a czyszczenie stanie się szybsze i prostsze. Największą różnicę odczujesz, jeśli nałożysz hydrofobową (odpychającą wodę) powłokę ceramiczną. Ona działa jak pancerz aktywny w nowoczesnym czołgu – nie tylko osłania pojazd, ale też odpycha pociski. W przypadku karoserii pociskami są brud, woda, ptasie odchody i inne odpady organiczne niszczące lśniące piękno Twojego auta.

Powłoka ceramiczna na lakier

Powłoki ceramiczne na lakier i inne preparaty

Dokładne polerowanie auta

Jak już wspomniano wcześniej, przed nałożeniem powłoki ceramicznej na samochód konieczne jest dokładne wypolerowanie karoserii. To oznacza, że aplikacja powłoki jest dopełnieniem całego procesu mycia i pielęgnacji auta, a nie jego najważniejszym elementem.

Dokładne czyszczenie wszelkich zabrudzeń

Kosmetyki CleanTech stworzyliśmy z myślą o synergii działania. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup naszych powłok ochronnych, sięgnij po Citrus Foam do mycia wstępnego. Potem szampon Tech Cleaner, a felgami i karoserią zajmie się Red Dewheel. Auto powinno zostać dokładnie oczyszczone ze wszelkich zabrudzeń, takich jak opiłki metalowe, smoła, asfalt, klej czy żywica. Powierzchnię karoserii obowiązkowo odtłuść preparatem IPA.

Postaw na pełnowymiarową pielęgnację, a efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania!

Produkty do powłok

Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.