Pielęgnacja karoserii samochodu

Czysty i zadbany samochód wolny od rdzy to powód do dumy.

Dlaczego warto

01.

Trwały kolor

Żeby lakier zawsze był gładki i miał głębie koloru, potrzebne są wysokiej jakości środki do pielęgnacji samochodu. Ich prawidłowe stosowanie i regularna dbałość o stan karoserii pomoże także uniknąć przypadkowych zarysowań.

02.

Lakier w dobrej formie

Polerowanie samochodu pozwoli zapobiec nawet takim uciążliwym problemom, jak płowienie lakieru i ograniczy możliwości pojawiania się rdzy. Doskonała forma lakieru prowadzi też do wyższej wyceny samochodu, co może przydać się podczas sprzedaży na rynku wtórnym.

W jaki sposób pielęgnować samochód?

Polerowanie samochodu

Niejednokrotnie pojawiają się opinie, że środki do polerowania samochodu są mało skuteczne. Częstą przyczyną takich głosów jest nieumiejętna pielęgnacja samochodu.

Zanim nałożymy wosk do karoserii, samochód musi być dokładnie umyty. Najlepiej posłużyć się w tym celu myjką ciśnieniową, a także odpowiednimi środkami do mycia samochodu z zewnątrz.

Od czego zacząć ?

Przed przystąpieniem do polerowania należy zaopatrzyć się we właściwy zestaw do polerowania samochodu.

Warto unikać przypadkowych artykułów takich jak gąbki, wewnątrz których mogą gromadzić się drobinki piasku i rysować powierzchnię.

Nie można zapomnieć też o wysokiej jakości środkach do polerowania lakieru. Nabłyszczanie lakieru przypadkowymi preparatami może wywoływać efekty odwrotne od zamierzonych.

Dobra praktyka

Zabrudzeń na lakierze nie można usuwać na sucho, ponieważ powoduje to wcieranie zanieczyszczeń w strukturę lakieru.

Woskowania nie można przeprowadzać na rozgrzanym lakierze. W związku z tym w lecie najlepszą porą dnia do tego typu prac jest wieczór.

Skuteczne środki do pielęgnacji

01.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Oferta CleanTech obejmuje tylko wysokiej jakości profesjonalne środki do pielęgnacji lakieru. Dzięki nim pielęgnowanie lakieru samochodowego będzie skuteczne, a efekty widoczne natychmiast.

Na uwagę zasługuje także to, że właściwe nabłyszczanie samochodu zapewnia lakierowi długotrwała trwałość. W ofercie produktów do pielęgnacji można znaleźć między innymi środki nabłyszczające oraz woski w płynie.

02.

Dodatkowe zalety

Inną zaletą, jaką mają środki do pielęgnacji samochodu, w tym wosk syntetyczny, są właściwości hydrofobowe. Karoseria pojazdu będzie odpychała wodę, zapobiegając zaleganiu jej na pojeździe i tworzeniu zacieków.

Środki z tej grupy można potraktować jako gotowy zestaw do pielęgnacji lakieru i stosować jednocześnie uzupełniając ich właściwości.

Warto też zwrócić uwagę na łatwą aplikację i wygodny ergonomiczny uchwyt opakowań.

03.

Koszt polerowania samochodu

Koszt polerowania samochodu profesjonalnym wyrobem jest niewielki, zwłaszcza oceniając efekty pracy.

Wysokiej jakości środki chemiczne są w stanie wyciągnąć głębię koloru nawet ze starego i mocno zużytego lakieru.

Ponadto zapewnią mu ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, a w zimie przed solą drogową.

Produkty do pielęgnacji karoserii

Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Interior Dressing

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.