Pielęgnacja felg samochodowych

Wyróżnij swoje auto z tłumu dzięki zadbanym felgom.

Dlaczego warto

01.

Podkreśl charakter auta

Odpowiednio dobrane felgi samochodowe mogą podkreślić sportową sylwetkę auta albo wpłynąć na jego terenowy charakter. Jednak przede wszystkim świadczą o zainteresowaniach i poczuciu estetyki właściciela, dlatego tym bardziej warto właściwie zadbać o zabezpieczenie felg.

02.

Felgi na lata

Regularna pielęgnacja felg zwłaszcza aluminiowych i pokrytych ozdobną powłoką spowoduje, że będą się mniej brudziły. Wpłynie też na ich wygląd wizualny i ochroni te elementy przed korozją. Oczywiście pozwoli też cieszyć się efektownie wyglądającym i oryginalnym samochodem.

Konserwacja felg aluminiowych

Wosk do felg

Felgi stalowe uznawane są za bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia, dlatego ich pielęgnacja ogranicza się najczęściej do mycia i sezonowego piaskowania. Znacznie większej uwagi będą wymagały felgi aluminiowe.

Z uwagi na charakter tego materiału i najczęściej lakierowaną powierzchnię, warto zadbać o odpowiedni wosk do felg aluminiowych. Z pomocą takiego preparatu można zabezpieczyć powłokę przed najcięższym zabrudzeniem.

Regularna pielęgnacja

Regularna pielęgnacja felg aluminiowych powinna odbywać się co najmniej raz w miesiącu. Pozwala to na ograniczenie przypiekania się do powierzchni felgi odpadów pochodzących z klocków hamulcowych.

To jeden z największych wrogów felg aluminiowych. Dlatego woskowanie felg sprawi, że większość pyłu nie przyczepi się do koła. Warto jednak sięgnąć po wysokiej jakości wosk z asortymentu CleanTech, który dodatkowo podczas aplikacji nie uszkodzi powierzchni felgi.

Pielęgnacja felg lakierowanych i polerowanych

01.

Od czego zacząć?

Warto pamiętać, że felgi podczas jazdy bardzo mocno się nagrzewają, dlatego ich pielęgnację trzeba rozpocząć dopiero po wystygnięciu koła. W przeciwnym razie mogą pojawić się na ich powierzchni plamy z preparatów chemicznych.

W pierwszej kolejności felgi trzeba dokładnie umyć za pomocą środków do czyszczenia felg z gamy CleanTech. Dopiero po usunięciu wszystkich zabrudzeń i osuszeniu koła, można przystąpić do woskowania.

02.

Zabezpieczenie polerowanego aluminium

Szczególnej uwagi wymagają felgi polerowane, które nie mają ochronnej warstwy lakieru. Podobnych środków chemicznych mogą wymagać koła chromowane i pokryte delikatnymi lakierami.

Zabezpieczenie polerowanego aluminium należy przeprowadzać znacznie częściej niż standardowych kół aluminiowych. Są one bowiem bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników żrących i pyłu hamulcowego.

03.

Powłoki woskowe

Woskowanie felg tego typu powinno się przeprowadzać nawet raz w tygodniu lub po każdej dłuższej trasie.

Ciekawym rozwiązaniem jest także powłoka ceramiczna na felgi, która jeszcze lepiej chroni koło. Jej struktura jest podobna do tych stosowanych na lakierze karoserii.

Produkty do pielęgnacji felg

Easyone spray wax

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.