Jaki szampon do samochodu wybrać?
08.08.2020

Jaki szampon do samochodu wybrać?

Każdy kierowca co jakiś czas musi umyć swój samochód. Jazda po polskich, często błotnistych drogach, po ulicach zanieczyszczonych miast przyczynia się do tego, że z czasem karoseria staje się brudna. Pojawiają się na niej tłuste plamy, zarysowania, drobne odpryski powstałe od uderzeń małych kamyków, pozostałości zabitych owadów itp. Mycie auta usuwa te naleciałości, przyczynia się również do tego, że samochód na powrót ma estetyczny, elegancki i schludny wygląd.

Każdy kierowca zastanawia się często, czy umieścić auto w myjni automatycznej, czy też samodzielnie, kupując szampon samochodowy, umyć je z dbałością o szczegóły. Postaramy się tutaj podpowiedzieć, jaki szampon samochodowy wybrać, odpowiemy też na pytanie o to, czy szampon do samochodu z woskiem, czy bez wosku jest lepszą alternatywą. Oczywiście zawsze można przyjrzeć się temu, jaki test szamponów samochodowych jest dostępny w sieci Internet i na jego podstawie oraz wybranych rankingów zdecydować się na zakup jakiegoś  specyfiku. Często bowiem pytania typu: jaki szampon do samochodu polecacie, pojawiają się na forach internetowych związanych z tematyką motoryzacyjną, tutaj więc można szukać porad i podpowiedzi. Warto również przy tym pamiętać, że nie każdy test szamponów samochodowych pozwoli wybrać ten najlepszy szampon z uwagi na ogromną ilość dostępnych na rynku produktów. Jaki szampon do mycia samochodu wybrać? Już podpowiadamy.

Szampon do samochodu z woskiem i bez wosku

Jeżeli ktoś zdecyduje się na szampon bez wosku, musi wiedzieć, że taki specyfik koncentruje się głównie na samym myciu, jest w związku z tym bardziej dokładny w działaniu niż szampon z woskiem. Jaki szampon do samochodu wybrać, gdy chce się uzyskać najlepszą dokładność mycia? Odpowiadamy – bez wosku.  Właśnie taki szampon do mycia samochodu forum motoryzacyjne zachwala i poleca do stosowania. Bardzo dobrym szamponem jest Tech Cleaner. Jak wszystkie produkty marki Cleantech charakteryzuje go wysoka skuteczność działania. Doskonale usuwa wszelki brud z karoserii samochodu i nie pozostawia zacieków. Jeśli więc ktoś pyta na forum o to, jaki szampon do samochodu będzie dobry wyborem, należy wskazać na Tech Cleaner. Preparat nie zawiera wosku ani polimerów, bardzo dobrze sprawdzi się przy myciu samochodów zabezpieczonych powłokami ceramicznymi oraz kwarcowymi. Na jednym z forum, odpowiadając na pytanie o treści: jaki szampon do samochodu polecacie, użytkownik wskazał Tech Cleaner jako ten szampon, który nie narusza wosków ani sealantów przy niskich stężeniach. Warto o tym pamiętać przy wyborze produktu. Szampon do samochodu z woskiem jest dobrą alternatywa dla tych kierowców, którym zależy na czasie, a nie koniecznie na efekcie. Wskazując na taki szampon do mycia samochodu, forum internetowe podało przykłady zastosowania go w przypadku szybkiej potrzeby umycia samochodu, gdy na przykład samochód musi być gotowy od zaraz na jakąś uroczystość czy święto. Po umyciu takim szamponem, auto jest już nawoskowane i nie trzeba go nabłyszczać, by uzyskać żądany efekt. Oczywiście radzimy tutaj osobne mycie i osobne woskowanie samochodu z uwagi na to, że efekt końcowy zawsze będzie lepszy, jeśli najpierw umyje się auto samym szamponem, a potem dopiero nawoskuje. Można do tego użyć preparatu marki Cleantech. EasyOne Spray Wax to syntetyczny wosk, który po zastosowaniu pozwala uzyskać efekt lśniącej karoserii. Po użyciu EasyOne efekt widoczny jest od zaraz, lakier zyskuje głębię barw, na długi czas pozostaje też czysty. Na lakierze nie są widoczne także zacieki po deszczu, wosk zaś utrzymuje się aż do półtora miesiąca, dzięki czemu długo można cieszy się z dobrego wyglądu samochodu. Podsumowując to, co powiedzieliśmy do tej pory, odpowiadając na pytanie, jaki szampon do mycia samochodu wybrać, należy powiedzieć, że szampon bez wosku wybierają wszyscy ci, którym zależy na jak najlepszym efekcie czyszczącym. Dopiero po zastosowaniu szamponu stosowany jest preparat nabłyszczający, woskujący. Lakier, który jest zabezpieczony woskiem, można potem bardzo łatwo umyć. Wystarczy tylko spłukać karoserię wodą pod ciśnieniem i z samochodu znikają kurz i drobne zabrudzenia. Ci wszyscy, którym zależy na czasie, wybierają szampon do samochodu z woskiem. 

Sprawdź nasze produkty

Daily Shampoo
Tech Cleaner
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.