Jaka pianownica ręczna?
18.11.2020

Jaka pianownica ręczna?

Mycie samochodu to niełatwa sztuka. Często nieumiejętne podejście do sprawy może powodować uszkodzenie lub zarysowanie lakieru. Dlatego do usuwania bardziej uciążliwych zabrudzeń zaleca się stosowanie aktywnej piany. Jaka pianownica ręczna będzie odpowiednia do mycia samochodu? Czy myjka ciśnieniowa z pianownicą to dobre rozwiązanie i co to właściwie jest pianownica? Wszystkie te informacje znajdziesz w poniższym tekście.

Pianownica ręczna jak zrobić pianę aktywną?

Zastanawiasz się, jaka pianownica do Karchera będzie dobra? Może rozważasz zakup manualnego urządzenia i nie wiesz, jaka pianownica ręczna będzie najlepsza? Niezależnie od Twoich potrzeb dobrze jest wiedzieć, jak pianownica działa i do czego jest potrzebna.

Aktywna piana traktowana jest jako mycie wstępne, które pozwala na usunięcie z lakieru zabrudzeń z piasku czy błota. Właśnie do jej wytworzenia potrzebna jest pianownica ręczna. Jak zrobić pianę? Większość urządzeń wyposażona jest w specjalne tłoczysko, za pomocą którego wewnątrz wytwarzane jest wyższe ciśnienie. Musisz pamiętać o regularnym nabijaniu, ponieważ jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, pianownica nie wytwarza piany, tylko spryskuje wodą z płynem. Nieco inaczej działa myjka ciśnieniowa z pianownicą, ponieważ w tym urządzeniu podciśnienie wytwarzane jest przez silnik.

Jest jedna cecha, w której słabsza jest myjka ciśnieniowa z pianownicą od urządzenia manualnego. Jaka? Pianownica ręczna może być stosowana w miejscach, gdzie dostęp do prądu elektrycznego jest ograniczony. Możesz zatem stosować ją pod blokiem, w garażu bez elektryczności czy na parkingach. W takich warunkach pozbawiona elektryczności mechaniczna pianownica nie wytwarza piany i jest bezużyteczna.

Myjka ciśnieniowa z pianownicą – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy myjka ciśnieniowa z pianownicą to dobry sposób na mycie samochodu. Jest to rozwiązanie, które stosuje większość obsługowych myjni ręcznych. Dzięki mechanicznemu nakładaniu piany efekt jest przychodzi szybciej, a praca staje się mniej męcząca. Jaka pianownica do Karchera będzie najlepsza? W takich urządzeniach często wystarczy sięgnąć po odpowiednią dyszę, która dodatkowo spienia wodę z detergentem. W wielu zestawach dostępna jest też myjka ciśnieniowa z pianownicą, która zawiera już specjalną dyszę. Wówczas będziesz w stanie za pomocą jednego urządzenia wykonać cały proces mycia pojazdu.

Pianownica ręczna jak zrobić urządzenie domowymi sposobami?

Obserwując niektóre fora internetowe dla pasjonatów samochodów, dobrym pomysłem jest wykonana samodzielnie pianownicy ręcznej. Jak zrobić takie urządzenie? Często ogrodniczy opryskiwacz ciśnieniowy po przeróbkach może służyć jako pianownica. Część osób przedstawia także inne patenty z wykorzystaniem zaworów motocyklowych.

Jaka pianownica ręczna samoróbka jest najlepsza? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jest to jednak rozwiązanie głównie dla pasjonatów majsterkowania. Często taka pianownica nie wytwarza piany lub ma problemy z utrzymaniem szczelności. Najprostsze ręczne urządzenia kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dlatego, zamiast wpisywać w wyszukiwarkę pytanie:pianownica ręczna jak zrobić? lepiej kupić gotowe urządzenie.

Niezależnie od tego, jaka pianownica znajdzie się w Twoich rękach, sama nie przyniesie dobrego efektu. Musisz dodatkowo sięgnąć po środki chemiczne, które będzie aplikowała myjka ciśnieniowa z pianownicą lub urządzenie ręczne. Często przy zastosowaniu nieodpowiednich środków pianownica nie wytwarza piany i stosowanie jej jest bezsensowne. Dlatego warto wybrać preparaty z asortymentu CleanTech, które sprawdzają się do wytwarzania piany. Z ich pomocą nawet najprostsza pianownica pomoże Ci uzyskać doskonałe efekty.

Sprawdź nasze produkty

Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Daily Shampoo
Tech Cleaner
Interior Dressing
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.