Jak zrobić płyn do spryskiwaczy?

Przyzwyczajeni są do błota na polskich drogach i, co za tym idzie, na maskach, szybach samochodów. Dlatego też nie dziwi fakt, iż bardzo często kierowcy zmieniają płyn w spryskiwaczu, ponieważ jest on wykorzystywany praktycznie cały czas. Czy to będzie płyn letni, czy zimowy, potrzebny jest zawsze, dlatego też w przypadku jego braku w zbiorniku niejeden kierowca pragnie go bardzo szybko uzupełnić. Podpowiemy tutaj, jak płyn do spryskiwaczy zrobić samodzielnie, jak zrobić płyn do spryskiwaczy zimowy, podamy także przepis na letni płyn do spryskiwaczy.

Zimowy płyn do spryskiwaczy – zrób to sam

Wielu wpisujących w wyszukiwarce Google hasło: zimowy płyn do spryskiwaczy, zrób sam, szuka jak najprostszych rozwiązań. Oczywiście są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Najprostszy przepis, wyjaśniający, jak zrobić płyn do spryskiwaczy zimowy, podpowiada, że należy zmieszać w jednym naczyniu cztery litry wody demineralizowanej, jedną dużą łyżkę płynu do mycia naczyń oraz szklankę alkoholu izopropylowego 70 %. Można także dolać do takiej zawiesiny octu, który sprawi, że będzie ona odporna na niskie temperatury. Tak oto wpisanie w Google hasła: zimowy płyn do spryskiwaczy, zrób sam, może pomóc w stworzeniu domowej mikstury, nadającej się do użycia w samochodowych spryskiwaczach.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Czasem, gdy ktoś nie dysponuje nowym środkiem do mycia szyb, pyta, co wlać zamiast płynu do spryskiwaczy? Radzimy oczywiście niczego pochopnie nie wlewać, tylko dowiedzieć się, jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy albo letni płyn. Pytania o płyn do spryskiwaczy, jak zrobić go dobrze, tak, by spełniał taką samą funkcję jak płyn oryginalny, często pojawiają się także w przestrzeni sieci Internet. Podamy więc teraz przepis na letni płyn do spryskiwaczy.

Taki domowy płyn do szyb należy oczywiście wykonać tylko wtedy, kiedy niemożliwe jest kupienie firmowego, o wiele lepszego specyfiku. Płyn firmowy będzie zawsze bardziej odporny na warunki zewnętrzne, w przypadku przymrozków nie będzie zamarzał. Dlatego też domowy płyn do szyb przeznaczony jest raczej do stosowania w temperaturach wysokich, gdzie o przymrozkach nie ma mowy. Żeby go wykonać potrzebne są dwa składniki – woda demineralizowana (4 litry) oraz płyn do mycia naczyń (1 łyżka). Składniki te trzeba po prostu ze sobą zmieszać, przelać do wolnej butelki, następnie butelką należy mocno wstrząsnąć. Teraz już wystarczy tylko płyn przelać do zbiorniczka w samochodzie i już można spryskiwać nim szyby.

Letni płyn do spryskiwaczy

Często pojawiają się pytania o to, co dolać do płynu letniego, żeby nie zamarzał. Otóż niektórzy radzą wlewać denaturat do spryskiwaczy, który ma zapobiec zamarzaniu cieczy. Nie radzimy tego robić. Mikstura z denaturatem może spowodować pojawienie się smug na szybach. Negatywnie też będzie działał taki specyfik na skrzydełka wycieraczek. A co jeżeli już nierozsądnie ktoś zastosował takie rozwiązanie? Wtedy zawsze można kupić środek, który wyczyści wycieraczki.

Jednym z nich jest Tire and Rubber Cleaner marki Cleantle. Jest on przeznaczony do czyszczenia opon, elementów gumowych i właśnie piór wycieraczek. Jak wszystkie produkty Cleantle, tak i ten jest bezpieczny dla powierzchni podległych czyszczeniu, co więcej, odświeża te powierzchnie i przyczynia się do ich dłuższej używalności. Jeśli więc już komuś zdarzy się wlać denaturat do spryskiwaczy, powinien zaopatrzyć się w Tire and Rubber Cleaner, by mógł naprawić ewentualne szkody.

Nie warto więc pytać o to, co dolać do płynu letniego, żeby nie zamarzł, bo można tylko napytać sobie biedy. Na pytanie o to, co wlać zamiast płynu do spryskiwaczy, odpowiedzieliśmy, że można wlać ewentualnie płyn robiony samodzielnie. Powiedzieliśmy o letnim, teraz poradzimy, jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera