Deironizer - co to takiego?
01.07.2021

Deironizer – co to takiego?

Karoseria i koła auta są podatne na zniszczenia ze względu na negatywne czynniki atmosferyczne.  Mycie felg i usuwanie zabrudzeń z lakieru wymaga użycia profesjonalnego środka czyszczącego. Przywrócenie im dawnego blasku może zapewnić tylko jeden tajemniczy preparat – deironizer. Co to jest i do czego można go stosować? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czym jest deironizacja?

Zarówno deironizacja lakieru, jak i deironizacja felg to procesy stosowane w detailingu, które pozwalają odzyskać powierzchniom drugie życie. Deironizacja polega na usuwaniu zanieczyszczeń metalicznych z konserwowanej powierzchni, czyniąc ją gładszą. Deironizacja to element mycia pojazdu. Zabieg stosowany przed woskowaniem lub korektą lakieru daje karoserii nowy wymiar ochrony. Deironizacja pozwala skutecznie usunąć zanieczyszczenia metalicznego, do których zaliczamy pył z klocków powstały podczas hamowania, lotną rdzę oraz osady przemysłowe. Czynność deironizacji można w łatwy sposób przeprowadzić samodzielnie, za pomocą specyfików dostępnych w sklepie Cleantech.

Deironizer – co to jest?

Preparaty dedykowane deironizacji, czyli usuwaniu zanieczyszczeń z lakieru i felg to deironizery. Co to jest i w czym może pomóc? Spieszymy z wyjaśnieniem. Środki tego typu wykraczają poza zwykłe produkty przeznaczone do pielęgnacji, ponieważ służą usuwaniu silnych związków chemicznych i substancji metalicznych pochodzenia drogowego. Ich formuła została skomponowana tak, aby rozpuszczać lotną rdzę oraz brud z układu hamulcowego. 

Deironizer do felg – jaki wybrać?

W kwestii usuwania głębokich zabrudzeń konieczne jest użycie profesjonalnych środków. Deironizer do felg pomoże odzyskać dawny blask obręczy. Wypróbuj Red Dewheel – preparat wywołujący natychmiastową reakcję chemiczną, której efektem są tzw. krwawiące felgi. Środek z neutralnym PH nie działa inwazyjnie, a dzięki żelowej konsystencji pozwala na skuteczne usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Deironizer do felg Cleantech jest łatwy w użyciu i przeznaczony do wszystkich typów felg, począwszy od lakierowanych, do chromowanych i polerowanych. Wybierając specyfik do swojego auta nie polecamy kierować się tylko ceną, ale także składem chemicznym i opiniami na temat producenta.

Deironizer do lakieru – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o deironizer do lakieru, w tym przypadku również polecamy Red Dewheel. Preparat jest bezpieczny dla karoserii i skuteczny w działaniu oraz praktyczny. Jeśli potrzebujesz deironizera do lakieru i felg, rozwiązanie 2 w 1 to świetny sposób na redukcję kosztów czyszczenia samochodu i zapewnienie sobie wydajnego środka ochrony. Produkt jest łatwy w użyciu i gotowy do nałożenia bez rozcieńczania. Co istotne, nie można go stosować na pełnym słońcu i dopuścić, aby całkowicie wysechł. Aby zastosować preparat, wystarczy tylko spryskać powierzchnię, a następnie odczekać lub wspomóc działanie produktu rozprowadzając go pędzlem.

Podczas zakupu deironizera polecamy unikać tanich substytutów profesjonalnych środków, ponieważ mogą one trwale uszkodzić powierzchnię karoserii lub felgi.

Podsumowanie

Dokładne czyszczenie powierzchni obręczy i lakieru wymaga usunięcie zanieczyszczeń metalicznych za pomocą silnych specyfików. Deironizer to sposób na pozbycie się cząstek rdzy i metalu z malowanych powierzchni oraz materiałów takich jak guma, szkło, czy chrom. Podczas doboru deironizera warto wybierać sprawdzone produkty, które cechuje łatwa aplikacja, natychmiastowe działanie i trwałe usunięcie zanieczyszczeń. Postaw na najlepsze środki i odmień wygląd swojego samochodu!

Sprawdź nasze produkty

Tech Coat – Ceramic Coat
Cover - Quick Coat
Easyone spray wax
Black gum
Daily Shampoo
Tech Cleaner
Interior Dressing
Citrus Foam
Bug OFF!
Red Dewheel
APC
Glass Cleaner

Chcesz wiedzieć więcej?

Śmiało, napisz do nas na maila lub w mediach społecznościowych.